Tule sõbraks
Avalda arvamust ja saa osa viimastest uudistest!
Facebook & Linkedin - Egert Anslan Facebook Linkedin
Egert Anslan - Facebook

PASKNÄÄRIDE VANDENÕU (Tänapäev, 2011)

„Pasknääride Vandenõu“ rikub kõiki reegleid. Raamat pöörab pea peale senise maailmakorra ning paneb proovile lugeja huumorimeele ja fantaasia. Hašišilõhnalises avantüüris tõmbavad niite lindude keelt kõnelev mees ja palgamõrvar, kellele on pähe opereeritud kiip, mis annab talle kõik internetis saadaolevad teadmised. Neil pole aimugi, et kulisside taga varitsevad tiivuliste maailma suveräänsed valitsejad – pasknäärid. Kui kokku põrkuvad inimeste soov luua rahavaba maailm ning lindude globaalsed ärihuvid, saab tulemuseks olla ainult…

Olukorra päästmiseks sepitseb pasknääride ajuturust räpase vandenõu, mille täideviimine tooks inimkonna jaoks kaasa enneolematud tagajärjed. Kuna inimestel ja lindudel puudub omavaheline sõjapidamise kogemus, tuleb valmis olla ebastandardseteks lahendusteks. Kinnitage turvavöö, laske vaim vabaks ja unustage ussisõnad. Te olete teel maailma, kus tähtsust omab vaid lindude keel.

 

KUI OLED RAAMATUT LUGENUD, SAAD SIIN OMA ARVAMUST AVALDADA!

Share

5 Responses to ““Pasknääride vandenõu””

 • Tõnu:

  Lõpetasin lugemise ja kogusin mõme päeva mõtteid enne kui otsustasin kirjutada. Lihtne ja hoogne lugemine tõesti, tuntud monetarismi tõed ja sellele vastuhakud ja kerge iroonia ning huumor aga mitte raevukas naerutamine ja eks igaüks leia sealt mida näeb aga mina ei otsi ammu enam raamatutest eluvalemit ega viimast tõde vaid meelelahutust. Arvestades oma väga elulähedast elukutset näen ma reaalelu niigi liiga süvitsi ja seespoolt ning fanaatsiad ja seiklused ning meelelahutus on minu jaoks just õige asi millest lugeda ja filme vaadata.
  Selline tubli fantaasia ja huvitavate käikudega ning peaasi, et niipalju kui püüdsin meenutada aga linnurahva parallelelu inimestega ei tulnud meelde v.a kaliif-toonekurg jmt. muinasjutulaadne. Põnevik ega selline seiklus, et paned käest ja tunned, et tohutult vaja teada kuidas edasi ja milleks ta minu jaoks ei olnud. Igatahes midagi uut ja tänud ja edu selle raamatuga ning karaatide raamatuga ja igatahes ootan põnevusega millises žanris ja milline võiks olla järgmine raamat. Isiklikult usun, et Artistil oleks samavõrd edu maailmas Robin Hoodi mängimisel või olla kelm suurusjärgus Arsene Lupin.

 • Sass:

  Väga hea oli kokku on mätsitud tõsielu ja fiktsioon ning paras ports absudri huumorit mis vahest oli ikka väga segane ja lahe ,sisse oli ka toodud inimese head ja halvad omadused läbi erinevate tegelaste mis tegi kõik mõnusalt seeditavaks vähemalt mulle. Linnud tuletasid mulle meelde 1984 lõppus olevat kommunismi ehitamise paraleli olgu siis tegelasteks inimesed ja linnud või loomad paraleele võib tuua lõpputult kuid jah pole elu sees nii palju naerda saanud kui seda raamatut lugedes nii ,et ootan uut raamatut ja veel segasema lähenemisega ah jaa nimede mäng oli stiilne.

 • Heene:

  See oli nagu sibula koorimine,kus aina uusi kihte ilmub ja naermisest silmad märjad.
  Tekst on tihe ja teksti vahed veel tihedamad.
  Igatahes väga hea huumor,mida just väga sageli ei kohta.:-))
  Poliitikat ma suurt ei jaga,aga äratundmise momente oli minugi jaoks.
  Minule meeldis enam raamatu vaimne aspekt,et tõepoolest “elada on vaja enne surma”ja “tähtis pole mitte see,kui kaua me elame vaid kuidas”ja ikka samas vaimus.
  Ja kui juba kiitmiseks läks,siis kiidan ühe oma tuttava eest ka.Tema ise internetti ei kasuta,aga raamat melldis talle samuti.Just oma huumori poolest.Nii et suured tänud ja ikka EDU edaspidiseks.

 • Tinnu:

  Muuseas, ma tundsin romaani lugemisel, et Isadora ja Ksenja on kuidagi seotud, kahtkustasin isegi mingit alter ego, aga see tuli muidugi üsna kiirelt välja, et olin omadega rabas…

 • Marit:

  Kui ausalt tunnistan, siis alguses ei saanud vedama. Kuidagi liiga absurdne tundus. Ja siis ei suutnud enam raamatut käest panna. Wow! Mõne koha peal vajus suu sõna otseses mõttes lahti. Naerma ajas, aga samas pakkus mõtlemisainet. Lemmik tsitaadid: “Ebanormaalne võib teiselt poolt vaadates olla normaalne, oleneb, kummal pool seista!” ja “Elada on vaja enne surma.” Raamatu lõpp tegi mu pisut kurvaks. Eks ma vist lootsin, et vähemalt raamatus õnnestub süsteemile ära teha :) Väga hea raamat! Ootan põnevusega järgmist nädalavahetust, mil “407 karaati” oma valdusesse saan.

Leave a Reply